Iluzja pieniądza 2018-01-31T18:38:16+00:00

Iluzja pieniądza

Złośliwe koło desperackiego przetrwania dotyczy w większym albo mniejszym stopniu każdego mieszkańca Ziemi. Chociaż wcanle nie powinni się na to zgadzać!.

DENIS

Chociaż znane człowiekowi fakty historyczne, które pokazują drogę do postępu technicznego i gospodarczego, jednak nie ma świadomości, na jak niskim poziomie jest życie człowieka i globalnie ludzkości. Jak to jest możliwe, że w chwili obenej mamy taki nie kontrolowany zależny od pieniędzy system życia, gdzie głównym kryterium jest aspekt finansowy. Współczesny czowiek jest więźniem pieniędzy. Gdy staramy się uzyskać wyższe zyski i wolność finansową zapominamy, że jest to relikt przeszłości. Społeczeństwo, które działa na podstawie deficytu – nigdy nie będzie w pełni rozwinięte.

Na Ziemi jest więcej niż wystarczająca ilość środków do swobodnego życia w obfitości wszystkich narodów. Ziemia nie wymaga płatności. Ona daje nam życie i wszelkie związane z tym niezbędne zasoby. Nikt nie jest w stanie kupić życia lub zapłacić aby deszcz, zaczął i przestał padać. Jeśli nie zapłacimy za słońce też nie przestanie świecić. Oczywiście jest to przesada, ale jest wiele takich przykładów. Państwo, sami będziecie w stanie podać dziesiątki przykładów bzdur, w jakich żyjemy.

MILANA

Czasami wśród pięknej, kwitnącej i nieograniczonej przestrzeni czuję siebie, razem z otaczającymi mnie ludźmi, zamkniętą w średniowiecznym ciemnym zamku. Duch pieniędzy tam mieszka, który ma różne oblicza, – oblicza fałszywego dobrobytu, wymyślonych granic i podziau narodów. Ci, którzy widzieli ducha, mówią, że obiecał im wszystko na raz. Moim zdaniem, jest to raczej iluzoryczna perspektywa – wierzyć wymyślonemu duchowi.